Coraz więcej osób żyje w związkach na odległość. Trudno się o nie dba, zwłaszcza że nie dają one możliwości na bezpośredni kontakt z drugą osobą, który jest przecież najważniejszy i zdecydowanie najprzyjemniejszy. W związkach na odległość zwykle brakuje seksu – ucieleśnienia miłosnego uczucia. Bez niego pary nie są w stanie stworzyć intymnej i wyjątkowej relacji, dlatego zazwyczaj szybko się ona rozpada, a odległość staje się wtedy nie do pokonania. Całe szczęście istnieje coś takiego jak sex telefon. Polecany jest on wszystkim parom, które przeważnie przebywają daleko od siebie. Oczywiście początkowo pomysł uprawiania seksu przez telefon może im się wydać śmieszny, ale w rzeczywistości jest on rewelacyjną alternatywą dla normalnych stosunków. Każda para, dla której największym problemem jest dzieląca ją odległość, powinna wypróbować tę metodę.

Dzięki nowoczesnym technologiom seks telefon przestał być tym, czym był jeszcze do niedawna. Dziś słowna stymulacja przestaje już ludziom wystarczać. Najlepiej działa w połączeniu z obrazem – większa ilość różnych bodźców to po prostu ciekawsze i wyraźniejsze doznania. A przy pomocy nowoczesnych telefonów komórkowych można już nie tylko swobodnie porozmawiać z partnerem przebywającym na drugim końcu świata, ale także i wysłać do niego wiadomość uzupełnioną seksownym zdjęciem czy nawet nagrać mu krótki filmik. Świetne są także aplikacje pozwalające na kontakt za pośrednictwem kamerki. Można je pobrać zupełnie za darmo, aby następnie podglądać swojego partnera i w ten sposób wzajemnie się podniecać. Oczywiście sex telefon można też uprawiać tradycyjnie i po staroświecku, jednak najprawdopodobniej szybko się on każdemu znudzi. Lepiej go zatem stopniowo i sumiennie urozmaicać – a to wysyłając zdjęcie swojego ciała w bieliźnie, a to decydują się na rozmowę twarzą w twarz, przy wykorzystaniu kamerki telefonicznej. A jak przygotować się do takiego wydarzenia? Przede wszystkim należy zapewnić sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa. Najgorszą rzeczą, jaka mogłaby się przytrafić masturbującej się na kamerkach parze, jest nagłe wtargnięcie współlokatora czy dobijający się do drzwi wejściowych kurier. Intymnych zbliżeń nie należy przerywać z żadnych powodów – rujnuje to całą atmosferę i zniechęca do dalszej rozmowy. Ważne jest także przygotowanie sobie odpowiedniego urządzenia do rozmowy. Może być to zwykły telefon, laptop lub tablet, oczywiście w pełni naładowany. Dźwięk rozładowującej się baterii skutecznie ochłodzi gorącą atmosferę, zwłaszcza jeśli pojawi się w połowie orgazmu.

Pary, które znajdują się w związkach na odległość, mają poważne trudności z dbaniem o łączące je relacje. Zdecydowanie nie ułatwia im tego brak możliwości odbywania seksualnych stosunków, które całe szczęście da się zastąpić innymi, dość podobnymi aktywnościami. Sami seksuolodzy i psycholodzy polecają niektórym parom właśnie sex telefon jako lek na dzielącą je odległość. Łatwo się go uprawia, a odczuwane podczas niego doznania są niesamowite.