Każda osoba zastanawiająca się nad poprowadzeniem własnej firmy w pierwszej kolejności myśli o tym, ile na takim biznesie będzie w stanie zarobić. Dochody są najbardziej interesującą kwestią, bo jeśli te potencjalne nie mają być zbyt wysokie, nikt nie będzie próbował do nich dążyć, a poszuka dla siebie innej, skuteczniejszej metody zarabiania pieniędzy. Czy zatem taki sex telefon może stworzyć z przeciętnego zjadacza chleba prawdziwego przedsiębiorcę, w żadnym wypadku nienarzekającego na stan swojego budżetu? Otóż jest to jak najbardziej możliwe. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że erotyczny biznes w dzisiejszych czasach może się tylko opłacić.

Oczywiście działalność skupiająca się na oferowaniu usług telefonicznych, związanych z seksem, nie jest jakąś nowością na rynku. Firmy tego rodzaju istnieją już od wielu lat i niejednokrotnie reklamują się w kolorowych czasopismach, po które każdy sięga regularnie, oraz przede wszystkim w sieci. Dawniej natrafiało się na podobne ogłoszenia także w telegazetach, a czasem pojawiały się one w reklamach umieszczanych w trakcie emisji filmów czy seriali dla dorosłych. Dziś firmy zajmujące się świadczeniem takich usług mają większe problemy z reklamowaniem swoich biznesów, dlatego ich najcenniejszym narzędziem marketingowym stał się sam Internet. Dzięki niemu docierają do szerokiego grona potencjalnych odbiorców i automatycznie nakłaniają ich do zadzwonienia po tajemniczy numer. Każde takie połączenie to dodatkowy zarobek dla firmy, dlatego im więcej ich jest, tym ciekawsze stają się ogólne dochody przedsiębiorstwa. Niejednokrotnie są one naprawdę gigantyczne, podczas gdy sam sex telefon można prowadzić w bardzo przyjemny i prosty sposób. Nie wymaga on posiadania własnej siedziby firmowej czy nawet pojedynczego, najmniejszego biura. Bardzo często właściciele linii erotycznych prowadzą swoje działalności prosto ze swoich domów – w samych piżamach, tuż po wstaniu z łóżka siadają przed swoim laptopem i zaczynają zajmować się reklamowaniem biznesu lub wypełniają niezbędne dokumenty. Pracujące dla nich dziewczyny przeważnie też działają ze swoich mieszkań i domów. Od swoich szefów otrzymują wyłącznie telefony i cały czas mają je pod ręką, aby móc odebrać nowe połączenie. Jak jednak w rzeczywistości wyglądają zarobki osób zajmujących się tą branżą? Można je sobie mniej więcej wyliczyć, wiedząc, że połączenie wykonane na numer poprzedzony prefiksem zawsze kosztuje o te kilka złotych więcej.

Oczywiście firma, której główną usługą będzie sex telefon, może działać na wiele sposobów. Niektórzy przedsiębiorcy zakładają takie działalności i zatrudniają do nich liczne dziewczyny, podczas gdy same kobiety czasem decydują się na poprowadzenie firm jednoosobowych i jednocześnie zajmują się zarówno sprawami formalnymi, jak i samym obsługiwaniem klientów. Druga metoda jest oczywiście znacznie bardziej czasochłonna, ale pozwala też na zarobienie większych pieniędzy. Brak konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników zmniejsza koszty ponoszone przez działalność.